Hasta Rehberi


Hedefimiz odanızı tanımanızı, yerleşmenizi ve en kısa sürede rahat etmenizi sağlamaktır. Hasta Rehberi'ni kullanarak Hastanemizde kendinizi evinizdeki gibi hisedeceğinizi umuyoruz.

  • Hastanemizden hizmet alan tüm hasta ve yakınlarının hastanemiz ile ilgili görüş ve düşüncelerini edinmek,
  • Bildirilen tüm görüşleri hizmet kalitemizi artırmak amacıyla ilgili birim yöneticilerinin desteğini alarak değerlendirmek,
  • Değerlendirme sonrası yapılan planlamalar ve sonuç hakkında, bölüme bildirimi yapan hastamıza geri dönüş yapmak.

Hasta İlişkileri Bölümü'müzün sizler için olduğu kadar sizlerin katkılarıyla hastanemiz gelişimimiz için de sunduğu hizmetler arasındadır.

Teşekkürleriniz ve olumlu görüşleriniz ismini ya da bölümünü belirttiğiniz herkesle paylaşıldığı gibi teşekkür ettiğiniz personelimizin amirleri ile de paylaşılır.

Şikayetleriniz ve olumsuz görüşlerinizle de sadece Hasta İlişkileri Bölümü'müz değil ilgili tüm üst düzey yöneticilerimiz çözüm amaçlı ilgilenir.

Hasta İlişkileri Bölümü'ne görüş, öneri ve düşüncelerinizi bildirmek için, internet aracılığıyla görüş göndermek için "onerileriniz@hizmethastanesi.com" adresine e-mail atabilir, posta adresimize mektup gönderebilir, katlarda ve bekleme salonlarındaki anket formlarını doldurabilir, yüz yüze görüşme talep edebilir, ya da telefonla Hasta İlişkileri Uzmanları ile görüşme yapabilirsiniz. Hasta İlişkileri Bölümü'ne telefon ile ulaşmak isterseniz 1526 nolu dahili hattı kullanabilirsiniz.

Hemşirelik hizmetleri konusunda servis sorumlusu hemşirelere ve kat hemşirelerine yatağınızın başucunda bulunan hemşire çağrı sistemini kullanarak ulaşabilirsiniz. Çağrı sistemi tuvaletlerde de mevcuttur.
Odanızın ısısını ayarlamak için duvarda bulunan termostat cihazını kullanabilirsiniz.
Her odada mini buzdolabı bulunmaktadır. Kalış süresi içinde ihtiyaç duyacağınız bazı yiyecek ve içecekleri bu dolaplarda bulundurabilirsiniz. Buzdolabı kapağının açık bırakılmaması ve içine koku yapabilecek gıda maddelerinin konulmaması gerekmektedir.
Televizyonun uzaktan kumandasını, odanıza giriş yaptığınız andan itibaren hizmetinize hazır olarak bulabilirsiniz.

Odanızın dahili hat numarası, oda numaranızın başına 1 ilave edilerek kullanılmaktadır.(Örn: 211 için dahili numara 1211) Odanızdan yapılacak telefon görüşmeleri için "9" dan(santral) hat almanız gerekmektedir.

Ulaşamadığınız veya bilinmeyen numaralar için "9" a (santral) basarak yardım alabilirisiniz.

Dizüstü bilgisayarınız için; wireless internet sistemi ile, bilgisayarınızı kullanarak, ücretsiz kablosuz internet erişim sistemimizden yararlanabilirsiniz. Kablosuz internet erişimi için şifreyi "9" a (santral) basarak isteyebilirsiniz.

Hastaya refakatçi gerekip gerekmediği hastanın doktoru tarafından belirlenir.

Hasta odalarında sadece 1 refakatçi kalabilir. Refakatçi yatağı tek kişiliktir. Refakatçi vizite ve tıbbi bakım sırasında hastanın yanında bulunmamalıdır. Refakatçi hastanın bakımına izin verilen ölçüde yardım eder. Refakatçi hastanenin koyduğu tüm kurallara uymak zorundadır. Bazı kliniklerde refakatçi uygulaması yoktur. Bu ana kurallar dışında her kliniğin kendine özel refakatçi politikası oluşturabileceği unutulmamalıdır.

Hastanemizde yatan hasta ve refakatçi için yemek servisimiz yapılmaktadır. Hasta ve refakatçilerimize daha sağlıklı, besinleri olması gereken sıcaklık ve soğuklukta sunmayı sağlayan yeni sistem Burlodge yemek arabaları ile servis yapılmaktadır.

Diyet uzmanı, beslenmenizde ve yemek ile ilgili sorunlarınızda en yakın danışmanınızdır.

Dışarıdan odalara yemek getirilmemesini önemle rica ediyoruz.

Yatan hastalar ve refakatçileri için yemek servis saatleri:
Sabah 07:30 - 08:30
Öğle 12:00 - 12:45
Akşam 17:00 - 18:00

Ara öğün alan hastalarımızın servis saatleri:
Sabah 10:30 - 11:00
Öğlen 13:00 - 15:30
Akşam 21:00 - 22:00

Hasta odalarına enfeksiyon kuralları gereği çiçek kabulü yapılamamaktadır. Hasta veya hasta yakınları kendilerine gelen çiçekleri hastaneden ayrılırken resepsiyondan alabilir.